Zespoły muzyczne Zespoły na wesele Regulamin Mapa strony Kontakt Forum weselne
W odległości do:
Od
-
(kod pocztowy)
Miejscowość:
CENA OD:
DO
PLN
DATA ŚLUBU:
WOKAL:
Wyszukiwarka zespołów weselnych oraz dj zawiera kryteria, które można wypełnić lub skorzystać ze standardowej mapy Polski. W przypadku wskazania w wyszukiwarce daty ślubu należy uzyskać potwierdzenie o dostepności tego terminu poprzez kontakt z zespołem lub dj. Baza firm pozwala na wyszukanie odpowiednich wykonawców (zespoły muzyczne lub dj weselny), którzy zajmują się oprawą muzyczną imprez okolicznościowych m.in. wesele, studniówka, imprezy firmowe, przyjęcia, bale sylwestrowe oraz wiele innych.

Znajdujesz się w kategorii: Poradniki

Wieczory panieński i kawalerski znane są u nas od dość dawna. Ale dopiero od kilku lat nabrały, zwłaszcza w damskim wydaniu, większego formatu. O ile kawalerowie "od zawsze" spotykali się na męskiej wódce przed pożegnaniem stanu wolnego jednego z nich, o tyle przyszłe panny młode z rzadka organizowały specjalne imprezy przed ślubem. Od czasu, kiedy zaczęliśmy kulturowo zbliżać się do Zachodu, wieczory panieńskie odbywają się z coraz większym rozmachem.

Nisza rynkowa szybko została zapełniona przez firmy, specjalizujące się w urządzaniu imprez dla panien młodych i ich przyjaciółek. Przyjęte jest, że ze strony zainteresowanych pieczę nad organizacją wieczoru panieńskiego sprawuje przyszła świadkowa. Może ona zaaranżować wszystko w tajemnicy przed panną młodą, aby sprawić  jej niespodziankę. Musi jednak, choćby w zarysie, znać upodobania koleżanki. Inaczej można, zamiast uprzyjemnić jej ten wieczór, po prostu go zepsuć. O wiele bezpieczniej jest organizować imprezę pod kontrolą głównej bohaterki. Wtedy to do niej należy decydujący głos o sposobie i przebiegu zabawy.

Pomysły na wieczór panieński

Fryzury weselne

- Poradniki
Data dodania: 25.06.2013

Zanim zdecydujemy się na fryzurę weselną, jaką chcemy mieć w tym wyjątkowym, jedynym w życiu dniu, musimy przeanalizować kilka aspektów, mających duże znaczenie w doborze uczesania. Sytuacja jest analogiczna jak w przypadku zespołów weselnych, ponieważ istnieje wiele czynników wpływających na najlepszy wybór fryzury dla Panny Młodej.

1) Nasz wzrost, figura i kształt twarzy,
2) Długość, gatunek i kolor włosów,
3) Fason sukni ślubnej,
4) Charakter uroczystości ślubnej i wesela.

Nie sposób zmienić tego, czym obdarzyła nas natura. Dlatego, obmyślając fryzurę, dostosowujemy ją do wzrostu - własnego i pana młodego, naszej sylwetki i twarzy. Włosy wysoko upięte bądź artystycznie nastroszone do góry będą odpowiednie dla dziewczyny niezbyt wysokiej, o normalnej figurze. Panie wysokie dobrze będą wyglądały w krótkich włosach albo długich nisko upiętych. Wysoki kok jest niewskazany. Niezbyt szczupłym pannom młodym dobrze będzie w uczesaniu odwracającym uwagę od mankamentów sylwetki, które mogą wizualnie zejść na dalszy plan.

Artykuł powstał we współpracy z portalem: kwiatybukiety.pl

Fryzury weselne

Piękna podróż poślubna

- Poradniki
Data dodania: 01.02.2013

Większość Par Młodych myśląc o podróży poślubnej wyobraża sobie wycieczkę organizowaną przez biuro turystyczne. Zakochani, których budżet jest skromny, zazwyczaj za cel podróży wybierają sobie polskie wybrzeże. Mało kto wie, że podróż w odległe zakątki Europy nie tylko nie musi być droga, ale może być tańsza niż bałtyckie wojaże. Już dawno mamy za sobą czasy, gdy wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich czy Ibizie był zarezerwowany tylko dla wybrańców. Tanie linie lotnicze, od kilku lat funkcjonujące w naszym kraju, poszerzyły znacznie możliwości wakacyjne milionów Polaków, których zarobki nie przekraczają średniej krajowej.

Piękna podróż poślubna

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety, jak i mężczyzny. Zostawia po sobie fantastyczne wspomnienia, które wzruszają i skłaniają do uśmiechu po wielu latach. Po ślubie i weselu pozostaną również zdjęcia – a jakie emocje będą one wywoływać zależy po części od nas samych. Zdjęcia ślubne mogą być piękne i ponadczasowe. Mogą też być sztywną dokumentacją odartą z emocji, podobnie zresztą jak u zespołów muzycznych. Dlatego tak ważne jest, by poważnie podejść do kwestii wybierania fotografa ślubnego i spośród bogatej oferty firm fotograficznych wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania.

Wybieramy fotografa ślubnego

Zwyczaje weselne

- Poradniki
Data dodania: 14.06.2011

Zwyczajów weselnych w zależności od regionu, świata czy nawet Polski jest wiele. Artykuł ten pisany jest z myślą o młodych ludziach, którzy nie mieli jeszcze okazji być na weselu i obawiają się, że nie będą wiedzieć co w danym momencie się dzieje. Dotyczy to zarówno gości jak i Pary Młode. Dlatego przyjrzymy się ogólnemu schematowi każdego niemal wesela. Również zespoły muzyczne mogą się dowiedzieć z tego artykułu wiele ciekawych faktów.

Zwyczaje weselne

Dobrze przygotowaną częścią każdego wesela powinny być podziękowania dla rodziców. Jest to od niedawna praktykowany zwyczaj, ale bardzo piękny i nie powinno go zabraknąć na żadnym weselu. W ten symboliczny sposób możemy podziękować naszym rodzicom za trud wychowania, a także pomoc jaką nam okazali w ciągu całego życia, a także niejednokrotnie przy organizacji wesela. Zazwyczaj przy podziękowaniach wręcza się jakiś drobny upominek.

Podziękowania dla rodziców

Wodzirej na weselu

- Poradniki
Data dodania: 24.02.2011

Wiele Par Młodych przygotowując swoje przyjęcie weselne zastanawia się jak to wszystko będzie wyglądało. Przeważnie dzień ślubu i wesela to dzień debiutów, być może to pierwsze wystąpienie publiczne w jakim mieli okazję brać udział. Niektórzy w obawie, przed niezbyt udanym przyjęciem decydują się zatrudnić wodzireja.


Jak najlepiej określić kim jest wodzirej? Otóż jest to opiekun imprezy, ktoś kto potrafi rozbawić rozśmieszyć i rozlać swą energię na wszystkich gości bawiących się na weselu. Dziś wraca do łask zawód wodzireja, gdyż trzeba mieć rzadkie predyspozycje do jego wykonywania.

Wodzirej na weselu

Zabawy weselne

- Poradniki
Data dodania: 12.01.2011

Na prawie każdym polskim weselu odbywają się zabawy weselne. Niektóre wynikają z naszych rdzennych korzeni a niektóre przyszły jako moda z zagranicy. Wszystkie zabawy jednakże mają w sobie jeden wspólny cel: powodować uśmiech na twarzy. O tym jakie zabawy weselne pojawią się na Twoim weselu decydujesz Ty! Dlatego warto poznać najpopularniejsze zabawy weselne.

Zabawy weselne

Dj czy zespół na wesele

- Poradniki
Data dodania: 03.12.2010

Organizując wesele pamiętaj, że połową sukcesu jest odpowiedni akompaniament muzyczny, druga połowa to oczywiście super goście!!!!  W  tej drugiej kwestii każdy musi poradzić sobie sam, natomiast możemy udzielić paru wskazówek jak zadbać o niezapomnianą oprawę muzyczną.

Dj czy zespół na wesele

Piosenki na pierwszy taniec

- Poradniki
Data dodania: 09.08.2010

W zwyczaju weselnym jest pierwszy taniec Młodej Pary. Para Młoda musi się zdecydować do jakiej piosenki na pierwszy taniec chce zatańczyć. Wybór piosenki na pierwszy taniec jest niezwykle ważny i nie należy go podejmować pochopnie.

Warto zbadać pochodzenie oraz tekst danej piosenki przed ostatecznym wyborem. Jest to szczególnie ważne w przypadku piosenek zagranicznych. Zdarza się, że Para Młoda nieświadomie tańczy do piosenek, które są np. wulgarne lub kontrowersyjne.

Piosenki na pierwszy taniec
dj na wesele, zespół na wesele polecane zespoły weselne
kanał youtube
kapele wesele
ślubi.pl
blogi o modzie
informacje o kapele-wesele.pl

Podstawą wesela jest udana zabawa, a ta nie może się obyć bez dobrej muzyki. Wybór kapeli na wesela czy dj na wesela zostawiamy Państwu, jednakże gdy ciężko jest się zdecydować polecamy serię poradników przygotowanych specjalnie dla niezdecydowanych osób. Zapraszamy zespoły muzyczne na wesele, jak i również dj na wesela (wodzirejów) , orkiestry weselne, skrzypce na ślub oraz wszystkie osoby zajmujące się muzyką na imprezy okolicznościowe do dodawania swoich ofert.