Zespoły muzyczne Zespoły na wesele Regulamin Mapa strony Kontakt Forum weselne
W odległości do:
Od
-
(kod pocztowy)
Miejscowość:
CENA OD:
DO
PLN
DATA ŚLUBU:
WOKAL:
Wyszukiwarka zespołów weselnych oraz dj zawiera kryteria, które można wypełnić lub skorzystać ze standardowej mapy Polski. W przypadku wskazania w wyszukiwarce daty ślubu należy uzyskać potwierdzenie o dostepności tego terminu poprzez kontakt z zespołem lub dj. Baza firm pozwala na wyszukanie odpowiednich wykonawców (zespoły muzyczne lub dj weselny), którzy zajmują się oprawą muzyczną imprez okolicznościowych m.in. wesele, studniówka, imprezy firmowe, przyjęcia, bale sylwestrowe oraz wiele innych.

Dj czy zespół na wesele

- PoradnikiData dodania: 03.12.2010

Organizując wesele pamiętaj, że połową sukcesu jest odpowiedni akompaniament muzyczny, druga połowa to oczywiście super goście!!!!  W  tej drugiej kwestii każdy musi poradzić sobie sam, natomiast możemy udzielić paru wskazówek jak zadbać o niezapomnianą oprawę muzyczną.

DJ czy zespół na wesele?

dj czy zespół na wesele

Organizując wesele pamiętaj, że połową sukcesu jest odpowiedni akompaniament muzyczny, druga połowa to oczywiście super goście!!!! W tej drugiej kwestii każdy musi poradzić sobie sam, natomiast możemy udzielić paru wskazówek jak zadbać o niezapomnianą oprawę muzyczną.

Dj czy zespół na wesele to podstawowe pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć . Na pewno pojawia się tutaj problem finansów, DJ jest dużo tańszy, niż dobry zespół muzyczny. Pozwala nam to na zaoszczędzenie nie małej kasy, a wiadomo, że wesele to spory wydatek. Natomiast kwestia samej muzyki. Nie ma się co oszukiwać muzyka na żywo ma lepsze brzmienie, wyraźniej słychać chociażby bębny, lepiej można wyczuć rytm, co daje niepowtarzalny klimat. Dobry zespół muzyczny potrafi wyczarować cuda na swoich instrumentach, nadać poszczególnym piosenkom, inny, charakterystyczny dźwięk. Jednak nie każdemu się to podoba. Dlatego jeżeli wolicie oryginalne brzmienie piosenek to zdecydowanie polecamy DJ, który powinien posiadać również szerszy repertuar piosenek, chociaż nie jest to regułą.

Repertuar

Proponujemy, aby mu się szczególnie przyjrzeć, jeżeli wiecie, że goście preferują jakieś konkretne typy piosenek np. polki, szanty, biesiady bądź konkretny typ muzyki np. jazz. DJ i zespoły na wesele, które pojawiają się teraz na rynku nie zawsze grają tego typu muzykę, co może spowodować ogólne niezadowolenie wśród gości i popsuć dobrą zabawę. Proponujemy wówczas wybrać zespół bądź DJ-a bardziej wszechstronnego, którzy zadowolą gusty muzyczne gości. Innym wyjściem w takiej sytuacji jest przygotowanie „ala” niespodzianki w postaci kapeli góralskiej, zespołu muzycznego ukierunkowanego na dany typ muzyki, który występowałby na zmianę z drugim zespołem, bądź też dałby występ raz lub dwa razy podczas trwania wesela na czas powiedzmy jednej lub dwóch godzin. W takiej sytuacji raczej nie proponujemy angażować DJ-a, bowiem straci to swój urok i nie banalny charakter.

Jeśli wybieramy zespół na wesele...

Zwróćcie uwagę na ilość członków w zespole, wokal ( damski, męski ), posiadany sprzęt, nagłośnienie, efekty świetlne… Hm, to chyba na tyle. Pamiętajcie im więcej członków tym lepsza jakość muzyki!!! Na pewno każdy gra na jakimś instrumencie bądź zajmuje się wokalem, w związku z tym możecie mieć pewność, że nie będzie to podkład, ale muzyka „na żywo”!!! Starajcie się również wybrać zespół, który ma wokal damsko – męski. Przy jednolitym wokalu może być trochę śmiesznie, wyobraźcie sobie mężczyznę śpiewającego „ Znalazłam Ciebie gdzieś na końcu świata i teraz już wiem, szukałam całe dnie miesiące lata i odnalazłam Cię…”. Dodajmy jeszcze, że jest to piosenka na pierwszy taniec, albo specjalna dedykacja Pani Młodej dla swojego ukochanego męża… parodia prawda? I jeszcze jedno, polecamy posłuchać zespołu, który macie zamiar wybrać najlepiej na jakiejś próbie bądź też na innym weselu.

Piosenki na pierwszy taniec

Oj to chyba najbardziej stresująca część wesela dla każdej Młodej Pary, dla niektórych pewnie i znienawidzona, ale spokojnie nie dajcie się zwariować. Tak naprawdę wystarczy odpowiedni dobór piosenki i rozpoczęcie przyjęcia weselnego odbędzie się bez większych stresów. Ważne jest, aby piosenka, do której będziemy tańczyć nam się podobała, no i niestety musi być w miarę rytmiczna, tak abyśmy umieli do niej zatańczyć jakiekolwiek kroki, chociażby nawet wyśmiewane „jeden na jeden”. piosenki na weseleDla osób lubiących się bawić polecamy coś szybkiego, może być związane z tematyką ślubu, miłości, ale niekoniecznie, na przykład może to być: „Słowo jedyne Ty”, „Przetańczyć chcę z Tobą całą noc”, walc wiedeński lub angielski. Powoli, pewnego rodzaju tradycją staje się przygotowanie specjalnego układu tanecznego na pierwszy taniec. Jak najbardziej polecamy tego typu rozwiązanie, jest to bardzo ciekawy pomysł i równocześnie w ten sposób może trochę mniej będzie nas przerażało nasze solowe wystąpienie. Więcej informacji w odzielnym artykule na temat Piosenki na wesele. Jednak pamiętajmy o jednym, zespół muzyczny może nadać piosence trochę inny rytm i możemy go zgubić w tańcu, zwłaszcza jeżeli nie uczęszczaliśmy na żaden kurs, tylko nasze kroki są wyuczone. Dlatego proponujemy, aby pierwszy taniec dla bezpieczeństwa wykonać przy oryginalnym nagraniu, przy którym się uczyliśmy wcześniej, pozwoli nam to uniknąć wpadek, czy nieprzyjemnego zdziwienia. A dla wszystkich tych, co uważają, że naprawdę nie umieją tańczyć, radzimy zaplanować jakąś powolną piosenkę, typu: „Wielka miłość”, „Zawsze tam gdzie Ty”, którą możemy jeszcze trochę skrócić, po odpowiednim przedyskutowaniu „sprawy” z zespołem.

Porady na koniec

Jeszcze jedna mała uwaga. Uzgodnijcie wcześniej z zespołem ( DJ-em ) wszystkie szczegóły związane z przebiegiem wesela tzn. przebieg oczepin, czy mają być jakieś specjalne, śmieszne, czy po prostu sprawnie przeprowadzone, kiedy chcecie mieć podziękowania dla rodziców, jak one mają przebiegać, jaka piosenka jest przewidziana na podziękowanie, kwestia ewentualnych zabaw, np. kaczuszki, pociąg, chusteczka. Dzięki wcześniejszemu omówieniu tych wszystkich „drobiazgów” unikniecie przykrych niespodzianek i niedomówień. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam trafnego wyboru i dobrej zabawy!!!!!!!! POWODZENIA!!!!!

Zobacz więcej artykułów w kategorii: Poradniki

Komentarze
Stronę można odnaleźć wpisując takie frazy jak:
 • para młoda gif
 • młoda para gif
 • ślub gif
 • para młoda
 • wesele
 • para gif
 • taniec
 • tańczyć
 • dj czy zespół na wesele
 • młoda para
 • walc wiedeński
 • walc gif
 • para taneczna
 • wesele śmieszne
 • obrazki na wesele