Zespoły muzyczne Zespoły na wesele Regulamin Mapa strony Kontakt Forum weselne
W odległości do:
Od
-
(kod pocztowy)
Miejscowość:
CENA OD:
DO
PLN
DATA ŚLUBU:
WOKAL:
Wyszukiwarka zespołów weselnych oraz dj zawiera kryteria, które można wypełnić lub skorzystać ze standardowej mapy Polski. W przypadku wskazania w wyszukiwarce daty ślubu należy uzyskać potwierdzenie o dostepności tego terminu poprzez kontakt z zespołem lub dj. Baza firm pozwala na wyszukanie odpowiednich wykonawców (zespoły muzyczne lub dj weselny), którzy zajmują się oprawą muzyczną imprez okolicznościowych m.in. wesele, studniówka, imprezy firmowe, przyjęcia, bale sylwestrowe oraz wiele innych.

Zabawy weselne

- PoradnikiData dodania: 12.01.2011

Na prawie każdym polskim weselu odbywają się zabawy weselne. Niektóre wynikają z naszych rdzennych korzeni a niektóre przyszły jako moda z zagranicy. Wszystkie zabawy jednakże mają w sobie jeden wspólny cel: powodować uśmiech na twarzy. O tym jakie zabawy weselne pojawią się na Twoim weselu decydujesz Ty! Dlatego warto poznać najpopularniejsze zabawy weselne.

1. Oczepiny (zabawy weselne)

Opis: są jednym z wręcz obowiązkowych części każdego wesela. W zabawie tej najprościej rzecz ujmując chodzi o wybranie tzw. nowej Pary Młodej, lub inaczej wytypowanie osób które najszybciej zawrą związek małżeński. Oczepiny przybierają następującą formę: przeważnie następuje rzut najpierw podwiązką lub bukietem przez Panią Młodą w stronę pań stanu wolnego, zazwyczaj formują się one w kółeczko i krążą wokół Panny Młodej której oczy zakrywa małżonek. Następnie jest zmiana i analogicznie postępuje Pan Młody, rzuca jednak krawatem w podobny krąg tym razem kawalerów. Kto z pośród panien i kawalerów złapie zostaje wytypowany jako nowa Para Młoda. Oczepiny zazwyczaj odbywają się o północy. Zadanie można utrudnić w zależności od fantazji orkiestry.

2. Zabawy weselne

Podczas oczepin można urządzić inne zabawy:
Test zgodności – zabawa dla Pary Młodej. Małżonkowie siedzą odwróceni do siebie plecami i odpowiadają na pytania wodzireja poprzez równoczesne podniesienie kartki. Na kartce jest napis JA lub ON/ONA. Łatwo ułożyć pytania i zabawnie wyglądają odpowiedzi.

Wyścig po wódkę - zabawa polega na wybraniu spośród gości mężczyzn aby przebiegli jak najszybciej salę w stronę postawionej butelki wódki. Zadanie utrudnia się stosując okręcanie wokół kawałka ok. 1m pręta dotykając górnej jego krawędzi czołem podczas okręcania.

Znikające krzesło - kręgosłupem zabawy jest to że w każdej rundzie zmniejszana jest ilość krzeseł. Wygrywa ten kto zdąży usiąść jako ostatni. Można dodawać dodatkowe utrudnienia zazwyczaj przyniesienie jakiegoś przedmiotu.

Układanie własnych ubrań - tak aby jak najszybciej ułożyć ich ciąg przez całą salę od startu do wyznaczonej mety.

Slalom między ustawionymi krzesłami - pokonywany na hulajnodze po drodze są przystanki na tankowanie czyli picie wódki.
Poniżej przykładowy film.

3. Kręcenie wałeczka

Popularna jest także zabawa zwana kręcenie wałeczka. Uczestnik lub uczestniczka zabawy kręci się wokół wałka do ciasta, a następnie biegnie do Pary Młodej, która siedzi na drugim końcu parkietu by wypić kieliszek wódki. Uwaga zabawa niebezpieczna. Poniżej film instruktażowy

4. Taniec z gwiazdami

Dobra, śmieszna i neutralna jest także zabawa taniec z gwiazdami. Polega na tym, że panowie tańczą w parach. Śmieszne i neutralne.

5. Test na dziewictwo

Test na dziewictwo, to kolejna bardzo szalona zabawa. Nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć

Zobacz więcej artykułów w kategorii: Poradniki

Komentarze
Stronę można odnaleźć wpisując takie frazy jak:
 • zabawa weselna taniec z gwiazdami
 • zabawy weselne
 • polskie zabawy weselne
 • zabawa taniec z gwiazdami
 • taniec z gwiazdami zabawa weselna
 • zabawy weselne taniec z gwiazdami
 • test zgodności oczepiny
 • polecane na oczepiny - test zgodności
 • zabawa test wodki
 • zabawy weselne 2011
 • zabawy weselne pl
 • popularne zabawy weselne
 • test zgodnosci oczepiny
 • test zgodności dla pary młodej
 • najpopularniejsze zabawy weselne