Zespoły muzyczne Zespoły na wesele Regulamin Mapa strony Kontakt Forum weselne
W odległości do:
Od
-
(kod pocztowy)
Miejscowość:
CENA OD:
DO
PLN
DATA ŚLUBU:
WOKAL:
Wyszukiwarka zespołów weselnych oraz dj zawiera kryteria, które można wypełnić lub skorzystać ze standardowej mapy Polski. W przypadku wskazania w wyszukiwarce daty ślubu należy uzyskać potwierdzenie o dostepności tego terminu poprzez kontakt z zespołem lub dj. Baza firm pozwala na wyszukanie odpowiednich wykonawców (zespoły muzyczne lub dj weselny), którzy zajmują się oprawą muzyczną imprez okolicznościowych m.in. wesele, studniówka, imprezy firmowe, przyjęcia, bale sylwestrowe oraz wiele innych.

Pomysły na wieczór panieński

- PoradnikiData dodania: 09.07.2013

Wieczory panieński i kawalerski znane są u nas od dość dawna. Ale dopiero od kilku lat nabrały, zwłaszcza w damskim wydaniu, większego formatu. O ile kawalerowie "od zawsze" spotykali się na męskiej wódce przed pożegnaniem stanu wolnego jednego z nich, o tyle przyszłe panny młode z rzadka organizowały specjalne imprezy przed ślubem. Od czasu, kiedy zaczęliśmy kulturowo zbliżać się do Zachodu, wieczory panieńskie odbywają się z coraz większym rozmachem.

Nisza rynkowa szybko została zapełniona przez firmy, specjalizujące się w urządzaniu imprez dla panien młodych i ich przyjaciółek. Przyjęte jest, że ze strony zainteresowanych pieczę nad organizacją wieczoru panieńskiego sprawuje przyszła świadkowa. Może ona zaaranżować wszystko w tajemnicy przed panną młodą, aby sprawić  jej niespodziankę. Musi jednak, choćby w zarysie, znać upodobania koleżanki. Inaczej można, zamiast uprzyjemnić jej ten wieczór, po prostu go zepsuć. O wiele bezpieczniej jest organizować imprezę pod kontrolą głównej bohaterki. Wtedy to do niej należy decydujący głos o sposobie i przebiegu zabawy.

Ciekawe pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego

Pomysłów na zorganizowanie wieczoru panieńskiego jest wiele. Ważna jest inwencja, a oprócz niej lokal, gusty przyszłych uczestniczek i - nie ukrywajmy - finanse.

• Tzw. domówka. Najczęściej praktykowana ze względu na stosunkowo niewielkie koszty. Dziewczyny spotykają się w mieszkaniu przyszłej panny młodej lub tej, która dysponuje "wolną chatą". Przebieg imprezy zależy wyłącznie od pomysłowości organizatorek. Można urządzić zabawy, np. w kalambury, "zakazane" słowa.

Można urządzić konkurs na przygotowanie dania, uchodzącego za największy afrodyzjak. Albo zwyczajnie - powspominać, poplotkować czy poopowiadać kawały. Najważniejsze, żeby wszystkie uczestniczki dobrze się bawiły. Dla podniesienia wyjątkowości wieczoru udekorujmy pokój balonikami, zaopatrzmy się w zabawne gadżety - w sklepach jest ich wiele i nie są drogie.

balony na wieczór panieński wlepka
Dodatki na wieczór panieński można znaleźć w sklepach internetowych.

• Impreza przebierana - to rodzaj domówki, na którą każda z dziewczyn ubiera się według własnego pomysłu, im bardziej fikuśnie, tym lepiej. Można ustalić, że ubieramy się np. w stylu XIX-wiecznych dam albo wampów z lat międzywojennych, ewentualnie niech każda ubierze się inaczej. Przebieranka jest jak najbardziej do zrealizowania także w restauracji lub pubie, co naturalnie należy wcześniej uzgodnić.

• Wieczór w SPA - z pewnością przyda się każdej dziewczynie i można go spędzić na wesoło. Jest to jednak impreza dość kosztowna. Jeżeli mamy odpowiednie warunki w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki wieczór urządzić. Trzeba będzie zaprosić kosmetyczkę i masażystę (nie masażystkę!) z profesjonalnymi kosmetykami. Przygotujmy dla nich także poczęstunek i wręczmy jakiś drobiazg - będą to mile wspominać.

spa na wieczór panieński

• Dyskoteka - damski wypad do dyskoteki może być doskonałym rozwiązaniem, jeżeli mamy sprawdzony lokal i didżeja, który umiejętnie poprowadzi imprezę. Niech każda z uczestniczek nosi w widocznym miejscu gadżet (taki sam), który będzie ją wyróżniał, a przyszła panna młoda - taki sam gadżet z dodatkowym wyróżnikiem, jako główna bohaterka wieczoru.

dyskoteka podczas wieczoru panieńskiego wlepka na wieczorze panieńskim
Sposoby na wyróżnienie uczestników imprezy.

• Wypad za miasto pod namiot - doskonały pomysł na sezon od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Babski grill nad jeziorem, "chrzest" przyszłej oblubienicy w jeziorze (nie po alkoholu!) i ognisko w ciepłą noc pod gwiazdami będzie można długo i miło wspominać. W zależności od wolnego czasu, pogody i nastroju taki wypad może potrwać nawet cały weekend.

• Wieczór mieszany - można go urządzić, jeżeli towarzystwo przyszłej panny młodej i jej narzeczonego "nadaje na tych samych falach". Polega na tym, że tego samego dnia odbywa się wieczór panieński i kawalerski, a o ustalonej wcześniej godzinie obie imprezy łączą się; najlepiej spotkać się w neutralnym miejscu, np. w pubie, w parku lub na dyskotece.

Zabawy i konkursy na wieczorze panieńskim

Zabaw i konkursów, które uatrakcyjnią wieczór panieński, jest nieskończenie wiele. Pomysłowość jest tu decydująca. Należy jednak pamiętać, że wieczór ten poświęcony jest tej jednej dziewczynie i to przede wszystkim ona musi się dobrze bawić. Warto zasięgnąć jej opinii, aby w trakcie imprezy nie było niemiłych niespodzianek.

• Kalambury. Osoba prowadząca zabawę ma przygotowane kartki z wypisanymi nazwami przedmiotów, tytułami popularnych filmów lub piosenek, znanymi określeniami lub porzekadłami. Każda z uczestniczek losuje kartkę, odczytuje tylko dla własnej wiadomości jej treść, a następnie stara się ją przedstawić pantomimicznie tak, aby pozostałe osoby odgadły, co jest na tej kartce. Można posługiwać się rekwizytami. Na przykład: na kartce napisane jest "jezioro łabędzie". Dziewczyna za pomocą gestów (pokazanie długiej szyi, naśladowanie rękoma ruchów skrzydeł, pokazanie nurkowania lub pływania, ewentualnie znanych kroków ze słynnego baletu) próbuje podpowiedzieć pozostałym, co jest na kartce. Która pierwsza odgadnie, otrzymuje nagrodę - gadżet, coś słodkiego, itp.

• "Zakazane" słowo. Na początku imprezy ustala się słowo, którego przez cały wieczór nie wolno wymówić. Jeżeli ma to być np. teściowa, trzeba to słowo zastępować innymi określeniami. Kto pierwszy popełni "skuchę", daje fant, który musi następnie wykupić - i jest następna zabawa, przy której może być sporo śmiechu. Odmianą "zakazanego" słowa jest zakazana litera: mówiąc nie używamy np. wyrazów z literą R i szukamy zamienników w naszym zasobie słów. Wnioski mogą dawać do myślenia...

• Konkurs na najciekawsze danie. Musi być ustalony wcześniej, gdyż każda z uczestniczek przynosi swój własny wyrób, najczęściej cukierniczy. Okazja stwarza możliwość wykorzystania motywów fallicznych, które są bardzo popularne na wieczorach panieńskich, aczkolwiek bardzo łatwo jest przekroczyć granice dobrego - nomen omen - smaku. Znacznie wdzięczniejszy i bezpieczniejszy będzie konkurs na oryginalną przekąskę (słoną lub słodką), jak np. żabka-galaretka, żaglówki z jajek na twardo i żółtego sera, pingwinki ze śliwek i oliwek. Im więcej pomysłów, tym lepiej.

potrawa na wieczór panieński ciekawa potrawa statki na wieczorze panieńskim pingwinki
ciekawe potrawy, które można przyrządzić na wieczór panieński.

Prezent na wieczór panieński

Prezenty. Nie są obowiązkowe, ale utarł się zwyczaj obdarowywania przyszłej panny młodej. Najczęściej wręczane sa kosmetyki. Jest to o tyle ryzykowne, że nie zawsze znamy typ skóry obdarowywanej osoby, ewentualne uczulenia, a także jej gust. Jeżeli więc chcemy podarować jej kosmetyki, zasięgnijmy informacji, jakich używa.

Bliska przyjaciółka może podarować seksowną koszulkę lub inną bieliznę na noc poślubną. Jeżeli wszystkie zaproszone dziewczyny pozostają w bardzo zażyłych stosunkach, prezent może być składkowy, gdyż dobra bielizna sporo kosztuje. Obdarowywać natomiast pośledniejszym gatunkiem po prostu nie wypada.

Uważajmy z prezentami o erotycznym charakterze. Są one generalnie w złym guście i nie każda dziewczyna będzie z nich zadowolona. Nie kupujmy sztucznych penisów czy wibratorów, bo w obliczu rychłego zamążpójścia koleżanki będzie to zwyczajnie nietaktowne. Zawsze dobrym prezentem będzie książka o charakterze poradnikowym dla młodej mężatki, album na zdjęcia z wesela albo długo żyjący kwiat doniczkowy (wraz z instrukcją pielęgnacji i podlewania).

Striptiz na wieczorze panieńskim

Striptiz. Często organizowany przy okazji wieczoru panieńskiego, jednak jest rozrywką bardzo kontrowersyjną. Może się zdarzyć, że przyszły pan młody będzie się sprzeciwiał udziałowi swojej przyszłej żony w tym widowisku. A co za problem - powie dziewczyna - przecież wcale nie musi o tym wiedzieć. Stop! Otóż rozpoczynanie wspólnego życia od zatajania czegokolwiek przed sobą nie wróży dobrze. Kwestią sumienia jest, czy uszanujemy uczucia narzeczonego i zrezygnujemy ze striptizu. Obowiązuje tu wzajemność, przyszły pan młody nie powinien zamawiać damskiego striptizu na wieczór kawalerski, jeżeli jest to nie w smak jego narzeczonej. Uczyńmy to bez żalu - wszak robimy to dla ukochanej osoby, a z pewnością nie będzie to ostatni kompromis, na jaki przyjdzie nam iść we wspólnym życiu.

Baner

Zobacz więcej artykułów w kategorii: Poradniki

Komentarze
Stronę można odnaleźć wpisując takie frazy jak:
 • ciekawe przekąski
 • potrawy na wieczór panieński
 • wieczór panieński pomysły
 • dania na wieczór kawalerski
 • przekąski na damski wieczór
 • ciekawe danie na wieczór panieński
 • ciekawe potrawy na babski wieczór
 • konkursy na wieczór panieński
 • jak spędzić wieczór panieński
 • jakie zabawy na wieczór panieński dj
 • kalambury panieński
 • gadżety na wieczór panieński
 • nagrody w panieńskich kalamburach
 • tanie dania na babski wieczór
 • przebieg imprezy panienski