Zespoły muzyczne Zespoły na wesele Regulamin Mapa strony Kontakt Forum weselne
W odległości do:
Od
-
(kod pocztowy)
Miejscowość:
CENA OD:
DO
PLN
DATA ŚLUBU:
WOKAL:
Wyszukiwarka zespołów weselnych oraz dj zawiera kryteria, które można wypełnić lub skorzystać ze standardowej mapy Polski. W przypadku wskazania w wyszukiwarce daty ślubu należy uzyskać potwierdzenie o dostepności tego terminu poprzez kontakt z zespołem lub dj. Baza firm pozwala na wyszukanie odpowiednich wykonawców (zespoły muzyczne lub dj weselny), którzy zajmują się oprawą muzyczną imprez okolicznościowych m.in. wesele, studniówka, imprezy firmowe, przyjęcia, bale sylwestrowe oraz wiele innych.

Fryzury weselne

- PoradnikiData dodania: 25.06.2013

Zanim zdecydujemy się na fryzurę weselną, jaką chcemy mieć w tym wyjątkowym, jedynym w życiu dniu, musimy przeanalizować kilka aspektów, mających duże znaczenie w doborze uczesania. Sytuacja jest analogiczna jak w przypadku zespołów weselnych, ponieważ istnieje wiele czynników wpływających na najlepszy wybór fryzury dla Panny Młodej.

1) Nasz wzrost, figura i kształt twarzy,
2) Długość, gatunek i kolor włosów,
3) Fason sukni ślubnej,
4) Charakter uroczystości ślubnej i wesela.

Nie sposób zmienić tego, czym obdarzyła nas natura. Dlatego, obmyślając fryzurę, dostosowujemy ją do wzrostu - własnego i pana młodego, naszej sylwetki i twarzy. Włosy wysoko upięte bądź artystycznie nastroszone do góry będą odpowiednie dla dziewczyny niezbyt wysokiej, o normalnej figurze. Panie wysokie dobrze będą wyglądały w krótkich włosach albo długich nisko upiętych. Wysoki kok jest niewskazany. Niezbyt szczupłym pannom młodym dobrze będzie w uczesaniu odwracającym uwagę od mankamentów sylwetki, które mogą wizualnie zejść na dalszy plan.

Artykuł powstał we współpracy z portalem: kwiatybukiety.pl

Twarz okrągła

Przy twarzy okrągłej decydujmy się na raczej dłuższe włosy i uczesanie asymetryczne. Unikajmy skracania i poszerzania twarzy obfitymi lokami i gęstą grzywką na całe czoło, które sprawdzą się u pań o twarzy pociągłej. Te zaś niech nie układają wysokich koków i końskich ogonów oraz rozpuszczonych długich, równych włosów; niech je zastąpią cieniowaniem na całej długości.

Fryzura weselna do twarzy okrągłej
źródło: diamondangel1.pinger.pl

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa wymaga złagodzenia ostrych rysów żuchwy i optycznego zwężenia czoła. Strzyżenie wymaga nadania włosom miękkiej linii. Odpowiednie będą cięcia asymetryczne, grzywka zaczesana na bok, pazurki. Dłuższe włosy powinny być proste, ewentualnie związane w dość luźny, "niedbały" koński ogon. Zdecydowanie należy się wystrzegać uczesania "w bombkę", prostej grzywki i przedziałka pośrodku głowy.

Fryzura weselna do twarzy kwadratowej
źródło: fryzury-katalog.pl

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna wymaga optycznego poszerzenia dołem. Zatem fryzura powinna być gładsza bliżej czubka głowy, odstając od niej w stronę brody i szyi. Może też zasłaniać część policzków i czoła. Optymalna długość włosów to poniżej ucha, przy dodatkowym podkręceniu na zewnątrz. Niekorzystne będą wysokie upięcia, całkowicie odsłonięte czoło, a także strzyżenie "na zapałkę".

Trójkątna twarz
źródło: fryzury-katalog.pl

Jasne włosy

Pokutuje wciąż stereotyp, że jasne włosy odmładzają, a także że mężczyznom bardziej podobają się blondynki. Tymczasem nie wszystkie panie wyglądają dobrze w jasnych włosach i popełniają błąd, rozjaśniając je niezależnie od typu urody. Włosy blond pasują do cery jasnej, świeżej, z delikatnymi rumieńcami i jaśniejszą oprawą oczu. Natomiast zdecydowanie źle będzie wyglądała przy tym kolorze twarz blada, którą blond dodatkowo podkreśla i postarza, a także cera oliwkowa z ciemną oprawą oczu, co przy zestawieniu z włosami blond wygląda nienaturalnie.

Jasne, blond włosy
źródło: szafiarenka.pl

Czarne włosy

Włosy głęboko czarne dobrze wyglądają jedynie przy cerze śniadej lub tzw. porcelanowej z delikatnie zarumienionymi policzkami. Bardzo jasna twarz sprawia wrażenie zmęczonej, poza tym czerń podkreśla cienie pod oczami.

Ciemne włosy
źródło: kobieta.pl

Wszelkie odcienie czerwieni muszą być stosowane niezwykle ostrożnie, gdyż są to kolory z założenia nienaturalne. Oryginalnie rude włosy dobrze wyglądają tylko przy takiej skórze, przy jakiej zazwyczaj występują - delikatnej, wrażliwej, często piegowatej, oraz oczach w odcieniach zieleni i jasnej oprawie. Rudości korzystnie zaprezentują się także w zestawieniu z gładką, oliwkową cerą oraz szarymi i niebieskimi oczami. Włosy powinny być mocne, zdrowe i bez tendencji do przetłuszczania się. Niekorzystnie wyglądają odcienie rudego przy bardzo jasnej karnacji i oczach w odcieniach od bursztynowego do ciemnopiwnego.

Czerwone odcienie włosów
źródło: slub-wesele.pl
Czerwone włosy
źródło: idealnefryzury.pl

Planując farbowanie włosów pamiętajmy też o aktualnej modzie. Nie są już modne kontrastowe pasemka i balejaż. Farbujemy włosy na jeden zasadniczy kolor, ewentualnie ze świetlistymi refleksami.

Dobór fryzury do sukni ślubnej jest równie istotny jak dopasowanie jej do typu urody. Generalną zasadą jest, że do sukni strojnej, o wyszukanym kroju i z licznymi zdobieniami uczesanie powinno być raczej proste, natomiast fantazyjne będzie znakomitą ozdobą sukni skromniejszej. Fryzurę fantazyjną można przyozdobić dekoracjami w kolorze sukni (kwiatkami, spinkami, diademem, itp.), ale uwaga - muszą one być wykonane z materiałów wysokiej jakości, raczej drobne i nie może ich być za dużo, zwłaszcza jeżeli przewidziany jest welon. Nie należy robić z głowy choinki. Zbyt wiele ozdób psuje harmonię stroju i czyni głowę wizualnie ciężką.

Głęboko czarne włosy
źródło: m-forum.pl
Blond włosy
źródło: fryzurynawesele2013.blogspot.com

W każdym przypadku, niezależnie od rodzaju fryzury, podstawową zasadą powinno być dobre, profesjonalne strzyżenie. Inaczej strzyże się włosy grube i gęste, które należy niekiedy przerzedzić, inaczej włosy rzadkie i cienkie, których objętość trzeba optycznie zwiększyć. Wykonanie takich zabiegów wymaga znajomości zasad cieniowania i sporego doświadczenia praktycznego. Dlatego lepiej odżałować wydatek i mieć gwarancję, że po ostrzyżeniu i ułożeniu fryzury będzie się ona trzymać na tyle długo, żeby nie myśleć o niej z niepokojem podczas wesela, a móc poświęcić się bez reszty szampańskiej zabawie.

Zobacz więcej artykułów w kategorii: Poradniki

Komentarze
Stronę można odnaleźć wpisując takie frazy jak:
 • fryzury weselne
 • fryzury na wesele
 • fryzury weselne twarz okrągła
 • uczesania na wesele
 • uczesania weselne
 • fryzury na wesele 2013
 • fryzura weselna
 • fryzura do okraglej twarzy na slub
 • kobiety w czarnych włosach
 • jasne włosy
 • fryzura do kwadratowej i śniadej twarzy
 • fryzura prosta wesele
 • fryzurt weselne
 • fryzury na przyjęcie weselne
 • fryzury na wesele cennik